Merhaba, Dünya! Ben Murat Akpınar

Bilişim dünyasına olan ilgim çocukluğumdan beri vardı. Bilgisayarlar ve teknolojiyle iç içe olmak beni her zaman cezbetmişti. Üniversitede Bilişim Teknolojileri alanında eğitim aldım ve bilişim dünyasının kapılarını aralamak için adım attım.

Kişisel Bloğum:

Özgür Yazılım Yaz Kamp deneyimimden aldığım ilhamla, Bir platform oluşturdum bu blogda, bilişim sektöründeki keşiflerimi, öğrenme deneyimlerimi ve kendi projelerimi içeren içerikler sunuyorum. Linux System Admin olma hedefim ve kendi sunucumu oluşturma tutkum bu blogda merkezi rol oynuyor.

Açık Kaynak ve Topluluk Ruhu:

Linux’un gücü ve güzelliklerinden biri de, açık kaynak felsefesi ve buna bağlı olarak oluşan canlı ve aktif topluluktur. Linux kullanıcıları ve geliştiricileri, birbirine yardım etme ve bilgi paylaşma konusunda çok özverili ve yardımsever. Bu topluluk ruhu, bana her adımı daha güçlü bir şekilde atmamı sağlıyor. (bkz: Mustafa Akgül Özgür Yazılım Kampı, Linux Kullanıcıları Derneği)

Kişisel Bloğumda Neler Bulunur?

“Kişisel Bloğum”da, bilişim dünyasındaki güncel gelişmeleri takip ederken, Linux ve özgür yazılım alanında kazandığım bilgileri paylaşıyorum. Kullandığım yararlı web siteleri ve ayrıca, GNU/Linux işletim sistemiyle ilgili ipuçları, komutlar ve günlük kullanımın yanı sıra sanallaştırma teknolojileri hakkında da içerikler sunuyorum. Böylece, Linux System Admin olma yolunda ilerleyen diğer tutkulu bilişim uzmanlarına da yardımcı olmak istiyorum.

Yüz kilometre yürümeyen hiçbir insana cesur denemez. Kim olduğunla ilgili hakikati öğrenmek istiyorsan adını bilen kimse kalmayana dek yürü. Seyahat büyük bir eşitleyici ve öğretmendir. İlaç kadar acı, ayna camı kadar zalimdir. Uzun bir yol sana kendini yüz yıl boyunca düşünmekten daha iyi anlatır.

Patrick Rothfuss

Kategori: